Przedłużane rzęsy – jak o nie dbać?

Marzysz o długich i gęstych rzęsach, których nie trzeba codziennie tuszować? Farbowanie rzęs henną nie jest zabiegiem, który do Ciebie przemawia? Rozwiązaniem może być przedłużanie rzęs. Zabieg polega na przyklejeniu sztucznych rzęs do powieki, na równi z naturalnymi włoskami. Daje to wspaniały efekt długich, gęstych i ciemnych rzęs. Właściwie nie trzeba robić dużego makijażu, bo sztuczne rzęsy odmieniają całą twarz. Sztuczne rzęsy trzeba jednak regularnie uzupełniać, z reguły co miesiąc. Trzeba też wiedzieć jak prawidłowo o nie dbać, aby wyglądały doskonale i żeby nie uległy uszkodzeniu.

 

Zaraz po aplikacji sztucznych rzęs, postaraj się nie korzystać z gorących kąpieli, basenu czy sauny. Przez pierwsze 48 godzin po zabiegu, klej przyczepiający rzęsy zasycha. W tym czasie nie należy też rzęs malować ani używać kosmetyków do demakijażu. To wszystko może zmniejszyć skuteczność kleju i doprowadzić do odpadnięcia rzęs.

Pielęgnacja sztucznych rzęs

Warto pamiętać o podstawowych zasadach traktowania przedłużonych rzęs. Aby uniknąć uszkodzeń, nie należy pocierać i dotykać oczu. Może to doprowadzić do mechanicznych uszkodzeń i do wypadania rzęs. Nie narażaj rzęs na długie zamoczenie w wodzie. Dotyczy to pływania w basenie czy nawet brania prysznica. Staraj się, aby zbyt duży strumień wody nie był skierowany prosto na oczy. Unikaj wszelkich kosmetyków, które w składzie mają tłuste substancje. Dotyczy to m.in. korektorów i fluidów. Kosmetyki zawierające substancje oleiste, źle działają na klej trzymający rzęsy w miejscu. Do sztucznych rzęs nie używaj zalotki. Nie powinno się ich też zbyt często malować tuszem – jeśli musisz to zrobić, wybierz tusz bez tłustych substancji.

W przypadku przedłużanych rzęs, istotna jest kwestia ich mycia. Należy stosować specjalistyczne płyny, płyn micelarny (ale bez substancji oleistych) lub zwykłą wodę. Pamiętaj aby rzęs nie moczyć za długo. Wystarczy delikatne przemywanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *