Jak dbać o rzęsy?

Każda kobieta marzy o gęstych i długich rzęsach. Chcemy żeby były mocne i dobrze się prezentowały. Niektóre z nas zostały takimi rzęsami obdarowane przez los. Cała reszta musi się o takie rzęsy postarać. Jaka jest najlepsza droga do pięknych rzęs? Odpowiednia pielęgnacja i cierpliwość!

Odpowiedni tusz do rzęs

Tusz do rzęs to podstawowy element w kobiecym arsenale do makijażu. Codzienne nakładanie tego kosmetyku na rzęsy, może mieć na nie negatywny wpływ. Najlepiej jest wybierać tusze o lekkiej konsystencji, które za mocno nie obciążają włosków. Tusze trzeba testować – nie u każdej kobiety sprawdzi się ten sam kosmetyk. Tusze powinien być regularnie wymieniany na nowy – nie używaj przeterminowanego tuszu! Warto pamiętać, że wodoodporny tusz do rzęs wymaga intensywnego demakijażu – płatków kosmetycznych i specjalnego płynu. Mocne pocieranie może osłabiać rzęsy. Dlatego wodoodporne maskary lepiej zostawić na specjalne okazje, a na co dzień stosować standardowy tusz do rzęs. Dobrym rozwiązaniem może być farbowanie rzęs henną. Rzęsy przez kilka tygodni mają intensywny kolor i nie trzeba używać tuszu do rzęs.

Zadbaj o demakijaż

Odpowiedni tusz do rzęs to istotna sprawa. Równie ważny jest prawidłowy demakijaż. Rzęs nie powinno się intensywnie pocierać. Może to negatywnie wpłynąć na delikatną strukturę rzęs, osłabić je i nawet doprowadzić do kruszenia. Najlepszym sposobem na oczyszczanie rzęs jest delikatny płyn, przeznaczony do demakijażu oczu. Wacik nasączony płynem należy przyłożyć do oka i chwilę odczekać. Tusz w tym czasie się rozpuści i bez problemu zejdzie z rzęs. Popularnym rozwiązaniem jest też demakijaż za pomocą olejków, które świetnie oczyszczają rzęsy i są bardzo delikatne.

 

Postaw na regularną pielęgnację

Dobrym sposobem na mocne i piękne rzęsy jest rezygnacja ze wszelkich urządzeń do ich stylizacji. Mowa tutaj o lokówce do rzęs czy o zalotce. Jak w wielu przypadkach najlepszy jest umiar – nie używaj ich codziennie. Zbyt częste stosowanie takich urządzeń może doprowadzić do osłabienia włosków i ich wypadania. Podobnie sytuacja wygląda z zabiegami takimi jak trwała ondulacja rzęs. Po takim zabiegu rzęsy są pięknie podkręcone przez kilka tygodni. Jednak stosowane do zabiegu kosmetyki są bardzo silne i osłabiają rzęsy. Regularne wykonanie takiego zabiegu może niestety doprowadzić do tego, że rzęsy będą się słabo prezentować.

 

W drodze po piękne i zdrowe rzęsy, nie można zapomnieć o dodatkowej pielęgnacji. Stosuj specjalne odżywki do rzęs. Są one dostępne w formie żelu czy kremu. Intensywna regeneracja wzmacnia delikatne włoski. Regularne stosowanie odżywek lub naturalnych olejków (np. rycynowego) sprawi, że rzęsy będą bardziej gęste i błyszczące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *