Sposoby na szybki codzienny makijaż

Zaspałaś rano i nie masz wystarczająco dużo czasu na wykonanie starannego makijażu? Na pewno znasz to uczucie! Każda z nas kiedyś miała ten problem. W takiej sytuacji nie ma co liczyć na to, że wykonasz staranny i profesjonalny makijaż. Są jednak sposoby na to, aby makijaż do pracy wykonać szybko, przy zachowaniu całkiem niezłego efektu!

Poranny makijaż można wykonać dosłownie w kilka minut. Trzeba jednak pamiętać, że czasu może nie wystarczyć na dokładne zatuszowanie niedoskonałości. Prawdopodobnie trzeba też będzie odpuścić skomplikowane konturowanie twarzy. Szybki makijaż, zaledwie kilkuminutowy, przeznaczony jest niemal wyłącznie dla posiadaczek ładnej cery. Nie ma co się łudzić – w 2-3 minuty nie zatuszujesz wszystkich niedoskonałości. Trudno będzie też poprawić owal twarzy. Zdążysz jednak nadać skórze koloru i świeżego wyglądu. Jednak szybki makijaż jest możliwy w przypadku każdej cery, nawet problematycznej.

 

Wybierz kosmetyki wielofunkcyjne

Do szybkiego makijażu najlepiej sprawdzą się kosmetyki wielofunkcyjne, takie jak kremy BB czy CC. Połączenie kremu nawilżającego i podkładu to świetne rozwiązanie, gdy liczy się czas. Takiego kremu możesz użyć zamiast podkładu. Przy szybkim makijażu nie można zapomnieć o korektorze, który rozjaśni cienie pod oczami. Róż w kremie można nałożyć na policzki, a także na górną powiekę. Usta wystarczy posmarować nawilżającą pomadkę z delikatnym odcieniem. Jeśli notorycznie zdarza wam się robić taki makijaż na ostatnią chwilę, może sprawdzić się u was farbowanie rzęs i brwi henną. W ten sposób będziesz mogła skupić się na reszcie twarzy, a brwi i rzęsy będą już załatwione! To czysta oszczędność czasu każdego ranka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *