Czym jest henna pudrowa?

Od niedawna w salonach kosmetycznych pojawia się nowość – koloryzacja henną pudrową. Wykorzystywana mieszanka henny i wody doskonale kryje włoski, nadaje im wyraźny kolor nawet do sześciu tygodni. Zabieg jest bezbolesny i bardzo bezpieczny dla skóry. Henna może uczulać, ale są to bardzo pojedyncze przypadki. Henna pudrowa nie tylko barwi brwi i rzęsy, ale też pielęgnuje włoski i skórę. Nawilża je, a dodatkowo uzupełnia o minerały i witaminy.

Skład henny pudrowej

W składzie henny pudrowej znajdują się wyłącznie naturalne składniki. Powstaje ona z liści rośliny lawsonii bezbronnej. Do henny dodawane są dodatkowe składniki, które wzmacniają jej działanie koloryzujące i regenerujące. Ekstrakt Amla, dzięki zawartości kwasów tłuszczowych wzmacnia mieszki włosowe i poprawia ich wygląd. Witamina C, żelazo i kreatyna sprawiają, że włoski rosną szybciej, a dodatkowo zapobiegają przedwczesnemu siwieniu. Połysku i miękkości nadaje włoskom Shikakai – kolejny składnik henny. Odcień henny jest uzależniony od zawartości barwnika – naturalny proszek indigo pogłębia kolor.

Jak wygląda zabieg z henną pudrową?

Sukces dobrej koloryzacji henną pudrową tkwi w odpowiednim przeprowadzeniu zabiegu. Skóra i włosy powinny być dokładnie oczyszczone i nawilżone. Skóra nie może być ani za sucha, ani zbyt tłusta. Barwnik będzie się wtedy wchłaniał nierównomiernie i bardzo słabo. Kosmetyczka robi peeling brwi, myje je specjalnym szamponem i odpowiednio nawilża. Kolejny krok to geometria łuków brwiowych. Za pomocą specjalnej miarki kosmetyczka lub stylistka brwi, dobiera kształt idealny do naszej twarzy. Po wyznaczeniu kształtu, zarys brwi wyznacza się specjalną białą pastą, która chroni przed rozlewaniem się henny na skórę. Następnym krokiem jest nałożenie henny na brwi, za pomocą specjalnego pędzelka. Po zaschnięciu mieszanki, kosmetyczka zmywa hennę specjalnym płynem i przystępuje do depilacji.

Henna pudrowa, podobnie jak zwykła, występuje w standardowych kolorach takich jak czarny, brązowy czy grafitowy. Ma jednak zdecydowaną przewagę – ma znacznie szerszy zakres odcieni. Henną pudrową można uzyskać ciepłe i zimne odcienie, które będą pasować także do blondynek i rudych. Uzyskanie naturalnego efektu jest o wiele łatwiejsze właśnie w przypadku henny pudrowej.

 

Jeśli planujesz swoją karierę w kosmetyce, dobrym pomysłem może być szkolenie ze stylizacji brwi metodą pudrową. Coraz więcej kobiet decyduje się na taki zabieg, jest on bowiem trwalszy od tradycyjnej henny, a jednocześnie mniej inwazyjny niż makijaż permanentny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *