Jak wybrać idealny tusz do rzęs?

Czarny tusz do rzęs to jeden z podstawowych elementów kobiecej kosmetyczki. Dobrze dobrany tusz pięknie podkreśla rzęsy, nie osypuje się i nie kruszy. Wytuszowane rzęsy to obowiązkowe wykończenie makijażu. Jeśli nie masz czasu na poranny makijaż, sytuację często ratują właśnie wytuszowane rzęsy. W drogeriach dostępne są setki różnych tuszów – jak wybrać ten idealny?

Wybór odpowiedniego tuszu do rzęs: rodzaj i szczoteczka

Zanim wybierzecie tusz do rzęs, musicie zdecydować na jakim efekcie wam zależy: wydłużenie, pogrubienie czy podkręcenie. Kolejny etap to wybór szczoteczki. Prosta szczoteczka dosięga nawet drobne rzęsy, w kąciku oka. Z kolei za pomocą wygiętej szczoteczki, jednym ruchem pomalujecie więcej rzęs. Szczoteczka w kształcie stożka świetnie pogrubia i podkręca półdługie rzęsy. Szczoteczka silikonowa służy do rozczesania splątanych rzęs, jednocześnie je podkręcając i wydłużając. Aby wybrać najlepszą szczoteczkę pasującą do naszych rzęs, musimy niestety kierować się metodą prób i błędów. Najlepiej jest wypróbować tusz przy pomocy testera. Silikonowa szczoteczka nie sprawdzi się do każdego typu rzęs.

Kolejny etap wyboru idealnego tuszu do rzęs to wybór jego rodzaju. Najpopularniejsze są oczywiście czarne maskary. W sklepach można jednak znaleźć tusze w kolorach takich jak brązowy, granatowy czy fioletowy. Mogą być one świetnym urozmaiceniem codziennego makijażu. Musicie też zdecydować, czy chcecie zwykły tusz do rzęs czy wodoodporną maskarę. Tusz może rozmazać się pod wpływem deszczu, wilgoci czy wysokiej temperatury. Łatwiejszy jest jednak demakijaż takiego tuszu. Maskara wodoodporna sprawdzi się w ekstremalnych warunkach, jednak może obciążać rzęsy i prowadzić do ich osłabienia. Jeśli zdecydujesz się na wodoodporny kosmetyk, pamiętaj o bardzo dokładnym demakijażu!

 

Jeśli masz problemy ze znalezieniem idealnego tuszu, rozwiązaniem może być farbowanie rzęs. Henna nadaje kolor na kilka tygodni i sprawia, że tusz możesz odłożyć na półkę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *