Czy farbowanie rzęs i brwi jest bezpieczne?

Kobiety uwielbiają podkreślać oprawę swoich oczu. Nic dziwnego, w końcu dodają one wyrazistości i wyrównują proporcje twarzy. Na co dzień malujemy rzęsy i podkreślamy brwi za pomocą różnych kosmetyków. Wiele kobiet decyduje się jednak na trwalsze metody, takie jak farbowanie rzęs i brwi za pomocą henny. Te zabiegi są bardzo popularne, nadal są jednak osoby, które wątpią w ich bezpieczeństwo. Jak to zatem jest – czy farbowanie rzęs i brwi jest bezpieczne i zdrowe?

Tak jak w wielu innych przypadkach, tak i wokół koloryzacji henną wyrosło wiele mitów. Niektórzy sądzą, że po źle wykonanym zabiegu mogą wypaść wszystkie włoski. Innym stereotypem, jest ten dotyczący utraty wzroku po zabiegu henną. Są to przykłady naprawdę ekstremalne. Musiałaby zostać przekroczone wszelkie normy i zasady przeprowadzania takiego zabiegu oraz zignorowane sygnały ostrzegawcze. Podczas zabiegu w gabinecie kosmetycznym nic takiego się nie wydarzy. Henna może jednak uczulać, dlatego jeśli macie delikatną i skłonną do alergii skórę, przed zabiegiem zróbcie krótki test alergiczny.

Przeciwwskazania do wykonania henny

Aby zabieg farbowania rzęs i brwi przebiegł bez problemów, warto poznać przeciwwskazania do jego wykonania. Zrezygnuj z henny, jeśli masz stan zapalny oka lub w jego okolicach. Jeśli masz jęczmień lub coś dzieje się z twoimi powiekami – odpuść. Przeciwwskazaniem są też wszelkie ranki w obszarze rzęs i brwi oraz wykonana wcześniej depilacja. Depilację brwi wykonuje się już po wykonaniu henny. Henna jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, trzeba jednak ściśle przestrzegać kolejnych kroków. Warto też zapoznać się ze składem kosmetyku, który będzie wykorzystywany do zabiegu. Im mniej dodanych sztucznych składników (np. parafenylenodiamina) tym lepiej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *