Henna rzęs i brwi – rozwiązanie na wakacje

Lato to czas intensywnych wyjazdów. Najczęściej wybieramy te kierunki, w których czeka na nas turkusowa woda i piaszczysta plaża. Wysokie temperatury sprawiają jednak, że musimy trochę zmienić naszą codzienną pielęgnację. Na wakacjach warto zrezygnować z niektórych kosmetyków, które mocno obciążają skórę. Z kolei przed wyjazdem warto spróbować nowych zabiegów kosmetycznych.

Ogranicz ciężkie kosmetyki, zadbaj o ochronę skóry

Podczas wakacji warto zrezygnować z mocnego makijażu. W takich warunkach najważniejsza jest ochrona przed promieniowaniem UV. Zamiast kryjącego podkładu wybierz krem z wysokim filtrem o lekkiej konsystencji. Pamiętaj o dokładnym oczyszczaniu skóry. Intensywne nawilżanie jest jak najbardziej wskazane. Wiele kobiet wybiera na wakacje wodoodporne kosmetyki do makijażu. Jest to dobre rozwiązanie na wieczorną imprezę. Podczas plażowania warto jednak zrezygnować z cieni do powiek czy tuszu do rzęs.

Postaw na hennę brwi i rzęs

Wodoodporna maskara mocno osadza się na rzęsach. Demakijaż musi być wtedy wyjątkowo dokładny. Wodoodporny tusz może osłabiać rzęsy i prowadzić do ich wypadania. Co zatem zrobić, jeśli nie chcemy całkowicie rezygnować z makijażu? Świetnym rozwiązaniem na wakacje jest henna brwi i rzęs. To całkowicie bezpieczny zabieg, który możecie wykonać prawie w każdym gabinecie kosmetycznym. Henna przyciemnia włoski, nadając twarzy wyrazistości. Rzęsy stają się intensywnie ciemne. Dzięki temu nie trzeba używać tuszu na czas wyjścia na plażę czy na basen. Henna podkreśla kształt brwi i nadaje twarzy wyrazistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *