Henna – wady i zalety

Henna to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Kobiety wybierają hennę żeby w naturalny i trwały sposób przyciemnić rzęsy i brwi. Nic dziwnego, że tak wiele z nas stawia na hennę – w ten sposób oszczędzamy czas podczas makijażu każdego ranka. Twarz staje się bardziej wyrazista, bez potrzeby dodatkowej pracy nad brwiami z naszej strony. Poznaj zalety i wady henny. Zweryfikuj czy farbowanie rzęs henną to zabieg dla Ciebie.

Zalety henny – naturalność i trwałość

Do zdecydowanych zalet henny należy jej naturalność. Hennę wytwarza się rośliny lawsonii bezbronnej. Po zmieszaniu jej z wodą, można nakładać ją na włosy. Henna nawilża włosy i poprawia ich wygląd. W jej składzie znajdują się mikroelementy i witaminy, które mają pozytywny wpływ na strukturę włosa. Henna jest też bardzo trwała. Po zabiegu kolor utrzymuje się na włoskach do kilku tygodni. Henna nie rozpływa się pod wpływem wody, upału czy łez, jak dzieje się to z wieloma kosmetykami do rzęs i brwi. Po zabiegu henną można bez przeszkód wybrać się np. na basen.

Henna nadaje oprawie oczu wyrazistości. Podkreśla ich kolor i wygląda bardzo naturalnie, pod warunkiem że zabieg został prawidłowo przeprowadzony. Henna to rozwiązanie dla osób, które nie lubią poświęcać dużo czasu na makijaż. Sprawdzi się też u osób, które tak naprawdę w ogóle się nie malują, a chcą delikatnie podkreślić oprawę oczu.

Wady henny

Henna ma jednak też kilka wad. Pomimo tego, że henna jest produktem naturalnym, to tak jak każdy kosmetyk może uczulać. Warto więc przeprowadzić próbę uczuleniową, aby upewnić się, że henna nie będzie podrażniać. Henna o naturalnym składzie bardzo dobrze działa na włoski. Jednak w wielu gabinetach kosmetycznych wykorzystuje się hennę z dodatkiem sztucznych składników, które niestety niwelują jej dobroczynne działanie. Regularne wykonywanie takiej henny może więc niestety doprowadzić do osłabienia włosków. Odcień henny trzeba precyzyjnie dobrać, tak aby nie był za ciemny. W przypadku henny na brwiach łatwo można doprowadzić do efektu przerysowania. Twarz będzie wtedy wyglądać nienaturalnie, bo brwi będą za bardzo rzucać się w oczy. Hennę trzeba więc nakładać w odpowiednim sposób i pilnować czasu jej aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *