Demakijaż – zrób to dobrze!

Makijaż to dla wielu kobiet codzienny rytuał. Nakładamy na twarz podkład, puder, korektor, bronzer czy róż. Na powieki bazę, cienie do powiek. Rzęsy traktujemy tuszem do rzęs. Brwi wypełniamy kredką i podkreślamy specjalnym żelem. Na usta nakładamy kolorową szminkę… Uff! Naprawdę obarczamy naszą skórę twarzy wieloma kosmetykami! Malujemy się z przyjemnością, ale czasem zapominamy, że równie ważny jest… odpowiedni demakijaż! To jak zmywamy kolorowe kosmetyki z naszej twarzy ma znaczenie! Istotne jest też to, żebyśmy makijażu pozbywały się ze skóry każdego wieczoru. Pamiętaj, że spanie z makijażem to jedna z najgorszych rzeczy, które możesz zrobić swojej skórze!

Dokładny demakijaż – sekret pięknej skóry

Przed wieczorną kąpielą warto pozbyć się z twarzy wszystkich kolorowych kosmetyków. Najlepiej sprawdzają się do tego specjalne płyny do demakijażu. Ważne, aby płyny były delikatne i nie podrażniały okolic oczu. Płatki kosmetyczne nasącz płynem i przyłóż do oczu – daj im chwilę, aby płyn zaczął działać. Delikatnie zmyj makijaż. Pamiętaj aby nie trzeć oczu, nie pocierać ich. Skóra wokół oczu i rzęsy są bardzo delikatne. Im mocniej je pocierasz, tym bardziej zwiększasz szanse na mikrouszkodzenia.

Przy pomocy płynu do demakijażu i płatków kosmetycznych, zmyj z twarzy pozostałości innych kosmetyków. Następny etap to standardowe mycie twarzy i dokładne jej nawilżenie. Ostatnio na popularności zyskuje demakijaż za pomocą specjalnych olejków. Jest to świetne rozwiązanie. Oleje jednocześnie zmywają kosmetyki i nawilżają skórę. Jeśli szukasz sposobów na szybszy demakijaż, polecamy farbowanie rzęs i brwi henną. Włosków nie trzeba traktować innymi kosmetykami. Dzięki temu oszczędzasz czas podczas wieczornej toalety!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *